A kedvező helyzet meghosszabbításáért eldugták Harrist a média elől, egy elnökjelölti vitát vállalt, és pár nyilatkozatot.
Aztán két-három hete valami történt, és megtorpant a diadalmenet.
Nyilván egy alelnökként dolgozó elnökjelöltet nem lehet a végtelenségig rejtegetni, és megakadályozni, hogy szóba kerüljenek a tervei, a programja. Harris szerint Trumpról nem lehet tudni, mit akar.
Tükrözésnek vagyunk tanúi: valójában Harrisről nem lehet tudni, hogy mit akar. Befelé vállalja a bideni örökséget, kifelé az elszakadást hirdeti.
A RealClearPolitics statisztikaaggregátor oldal az utóbbi hetekben már több billegő államban hozza ki Trumpot győztesnek, mint Harrist. A különbség a legtöbb esetben egy százalékon belül van, mégsem mindegy, hogy Harris vagy Trump vezet pár tized százalékkal. A messiásmomentum valószínűleg véget ért, és a demokrata szavazók egy része passzivizálta magát. Már Barack Obama is nekifogott a mozgósításnak, próbálja aktivizálni a feketéket.
Mindezek után valakinek az az ötlete támadt a demokratáknál, hogy küldjék be Harrist a Fox Newsba. Beküldték. Készült vele egy félórás interjú. Ki tudja, mi lehetett a cél, nagy valószínűséggel javítani akarták a jobboldali választók körében róla kialakult képet, vagy a Trump-ellenes republikánusok csoportját szerették volna aktívan Harris mellé állítani.
Miután a baloldal jelöltje arról értekezett, hogy ellenfele nem stabil, mentális képességei nem tökéletesek, így nem való elnöknek, Bret Baier, a Fox News riportere volt az első, aki feltette neki az evidens kérdést:
ha már ezt mondta Trumpról, akkor vajon mikortól érezte, hogy Biden mentális képességei nem tökéletesek?
Harris lefagyott, azzal hozakodott elő, hogy Biden neve nem lesz rajta a szavazólapon, majd összevissza magyarázkodott. Újból előadta, hogy ő nem Biden folytatása lesz, mire a riporter megjegyezte, hogy hát három és fél éve alelnök, nyilván közösséget vállal főnöke politikájával.
Akármit akartak is az interjúval a Demokrata Pártban, nem jött össze. A létező összes értékelés szerint katasztrofális volt a szereplés.
Úgy tűnik, lejárt a „messiásidő”,
az amerikaiak megismerkednek az igazi Kamala Harrisszel. Persze kérdés, hogy a Harris-momentum vége Kamala Harris végét is jelenti-e, nem jött-e túl későn Donald Trumpnak mindez. Hamarosan kiderül.